Vai izjust satraukumu grūtniecības laikā ir kaitīgi?

bailes grūtniecība satraukumi grūtniecei stress

Vai esat ko tādu dzirdējušas? Pieņēmumus, ka grūtniecei ir nemitīgi jāatrodas tādā kā laimīgā vienradžu un varavīkšņu pasaulē.
Un tas bieži vien rada papildus stresu, jo nav iespējams pilnībā izvairīties no negatīvām sajūtām un pieredzēm.
Nebaidies no savām emocijām grūtniecības laikā!
Grūtniecības laikā ir normāli just visas emocijas* un mazulis no tā necietīs. Tieši otrādi. Tikai tad, kad mamma piedzīvo dzīves cikliskumu ar augšām un lejām, kur laimes hormoni mijas ar stresa hormoniem, mazulis var ..
jau puncī atrodoties, adaptēties tam, ko piedzīvos dzemdībās un dzīvē ārpus punča.
Ja mamma izjūt nemieru, bezmiegu, satraukumu un piedzīvo augstu stresa hormona kortizola klātbūtni uz kādu laiku*, placentas enzīmi to pārvērš par citu hormonu - kortizonu, kas palīdzēs veidoties mazuļa virsnieru dziedzeriem un "mācīs" pārvarēt stresu jau mammas puncī.
Caur šo procesu mazulis būt gatavāks iet cauri ārpus punča dzīves izaicinājumiem – gribas ēst, gribas gulēt, nejūtos droši utt.
Mazulis var un tas nav kaitīgi caur mammas ķermeni piedzīvot to, ka dzīve ir mainīga. Ir stresaināki dzīves brīži, ko var pārdzīvot un tos nomaina laimīgākas un mierīgākas dienas.

Kādas bija tavas attiecības ar “negatīvajām ” emocijām grūtniecības laikā? Kā Tu tiki ar tām galā? Vai mēģināji apspiest?

*Tas nav stāsts par hronisku stresu vai depresiju, bet gan par ikdienas emocijām.
#grūtniecība #grūtniece #gaidības #grūtniečufotosesija #topošāmāmiņa #mamma #dzemdības #pēcdzemdības

Older Post