Par mani

Esmu sertificēta dzemdību dūla, veselības sporta speciālists - B kategorijas fitnesa trenere, YOGABODY® sertifivēta elpas trenere un divu bērnu mamma Zīle Dāvidsone.

Dūlas apmācību sāku 2011. gadā pēc savas meitas piedzimšanas. Meitas dzemdības parādīja man kaut ko varenu un līdz tam nepieredzētu. Tās man bija neaprakstāma spēka un varenības avots. Man likās, ka es un visas sievietes, kas ir dzemdējušas - ka mēs esam teju no citas planētas. Ka mēs esam izdarījušas kaut ko prātam neaptveramu un diženu. Es vēl ilgi peldēju pēcdzemdību eiforijā. Man bija sajūta, ka vēlos būt līdzās šim dabas brīnumam – sievietei dzemdībās. Tāpēc uzsāku dūlas apmācības, kas bija fantastisks sevis izziņas process. 2013. gadā sāku pavadīt sievietes dzemdību sagatavošanās ceļā un pašās dzemdībās. Bet tikai 2017. gadā, divus gadus pēc dūlas sertifikāta iegūšanas, izveidoju savu pirmo lekciju “Sāpes dzemdībās un dabisku dzemdību gaita”. No tā dabiski izauga elpas kurss, jo līdz tam (un, manuprāt, vēl joprojām) klasiskā dzemdību sagatavošana ļoti maz pieskaras elpošanas neizmērojamajam iespaidam uz stresa kontroli un sāpju menedžmentu. Un tā šos piecus gadus elpas kurss ir audzis un attīstījies. Zināšanām par dzemdību fizioloģiju un dūlas knifiem klāt esmu likusi fitnesa trenera un elpas trenera zināšanas: par elpošanu un darbu ar ķermeni/prātu pastiprinātas slodzes un stresa apstākļos.  Elpas kurss ir mana autorprogramma, kas sevī ietver gan informāciju par dzemdībām, gan elpošanas un nervu sistēmas treniņus.

Šo gadu laikā esmu pārliecinājusies, ka emocionālā un informatīvā sagatavošanās nav vienīgā atslēga pozitīvām dzemdībām. Dzemdību norisi ļoti ietekmēs arī tas, kāds ir mammas ķermenis. Tāpēc paralēli elpas kursam vadu arī grūtnieču vingrošanas nodarbības, kas vērstas uz tiem aspektiem, kuri palīdzēs piedzīvot raitākas dzemdības un atkopšanos pēc tām.

 

2011 – 2016 – "Dzemdību atbalsta skola" (reģ. Nr. 3360802147) – dzemdību dūla (sertifikāta nr.2016/10 )

2014 – Rīgas Stradiņu Universitāte – Zīdīšanas fizioloģija, psiholoģija, vadīšana un veicināšana. (sertifikāts. Nr. 2014/2005)

2018 – Rīgas Stradiņu Universitāte - Fiziskās aktivitātes sievietēm grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā, mazuļa aprūpe. (apliecība nr. 2018/1054)

2019 -  Yoga Teachers College (attālināti Barselona) - elpas treneris

2018 – 2019 – Treneru Tālākizglītības Centrs - C kategorijas fitnesa treneris

(sertifikāta nr. 2425)

2020 -   2023  - Rīgas Stradiņu Universitāte – veselības sporta speciālists - Diplons PKE Nr. 2277

2021 - 2023     - CES (attālināti Toronto)- Pregnancy and Postpartum Corrective Exercises Specialist – kvalifikācijas celšana darbā ar grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā

 

u.c. apmācības, kursi un semināri par darbu ar grūtnieci vai sievieti pēcdzemdību periodā.

 

 

es un mans puika